Co dělat, když se zasekne výtah.

4 července, 2022 11:04 am

Leave your thoughts

Zastavení výtahu mimo stanici a uvíznutí posádky výtahu se může stát i u těch nejmodernějších výtahů. Obvykle je to zapříčiněné výpadkem proudu a absencí záložního přívodu elektřiny (např. při silném větru, bouřce apod.), v podobě velké baterie. Mnoho pasažérů pak začno snadno panikařit, když jsou dveře zaseklé a přestanou logicky uvažovat. Mezi další příčiny může patřit poškození výtahu či opotřebení některých částí, které se včas neřešily.

Když se výtah zasekne, není důvod propadat panice, vzduch nedojde.

Důležité je především nepanikařit a zachovat klid. Určitě se nemůže stát, že by došel vzduch. Každá šachta má komínový efekt, kdy dochází k výměně vzduchu. Občas může být k dispozici ventilátor u moderních zařízení. Sedněte si na podlahu výtahu a zůstaňte vklidu.

Zavolejte pomoc telefonem, hlasitým křikem či tlačítkem se zvonkem

Rozhodující pro přivolání pomoci je stáří výtahu a také, zda-li je ve výtahu např. dobrý signál. Pokud máte telefona a můžete volat, nejlepší bude zavolat na číslo vylepené ve výtahu a objednat rychlé vyproštění. Pokud nechcete čekat, zkuste žlutý zvonek ve výtahu nebo hlasitě volat, určitě se najde někdo v domě, kdo zná způsob vyproštění z výtahu.

Categorised in:

This post was written by administrator

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *