Jak dlouho trvá realizace výstavby výtahu?

8 března, 2023 9:29 am

Leave your thoughts

DOBA PŘÍPRAVY – jednání na úřadech (asi 10 týdnů)  + DOBA REALIZACE – vlastní montáž výtahu (5 týdnů)

BĚHEM DOBY REALIZACI BUDE VÝTAH MIMO PROVOZ, na což je třeba myslet.

Někdy to mohou být tři měsíce, jindy půl roku i déle. Proč? Předně je nutné obchodní jednání, které vyjasní, jaký výtah bude do objektu nejvhodnější. Je to podobné výběru automobilu: čili co bude výtah vozit, jak často, jaká bude výbava, kolik peněz chce zájemce investovat. Tady záleží na odběrateli výtahu, jak bude rychlé jeho rozhodování.

Harmonogram dodávky výtahu

Jak probíhá ve zkratce montáž a dodání výtahu?

1. Vaše poptávka – první odhad ceny na základě Vašich představ a případně plánů domu. Přesné zaměření výtahové šachy pro přípravu projektové dokumentace.

2. Zpracování projektové dokumentace výtahu a stavební dokumentace. Toto je velmi důležitá část celého projektu, která následně slouží kromě jiného jako podklad pro stavební úřad ke schválení stavby. K dané situace se rovněž vyjadřuje také hygiena, hasiči. Úřady mají 30 dní na vyjádření. Pokud vše dopadne správně následuje stavební řízení (měsíc a déle), poté dostanete stavební povolení.

3. Pokud je projekt smysluplný, má naději na realizaci, započne stavební firma s konstrukční přípravou výtahu, aby po získání stavebních povolení se co nejvíce zkrátila doba vlastní realizaci stavby. Obyvatelé domu jsou informováni o budoucích pracích, kdy nebude v domě úplně klid.

4. Po dokončení výtahu přichází na řadu zkouška výtahu certifikovanou osobou, kdy se ukazuje, že vše funguje správně. Zákazník dostane protokol o zkoušce výtahu, která je pro něho zárukou, že vše bylo předáno ve správném stavu.

Categorised in:

This post was written by administrator

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *